Pověsti pro štěstí

I v dnešní přetechnizované době, kdy je nejčastějším společníkem počítač, se mohou dít věci neuvěřitelné a žádná hra nemůže nahradit zážitek ze skutečného setkání s praotcem Čechem, vojvodou Krokem, třemi sestrami (Libuší, Kazi, Tetou) a ostatními postavami českých dějin.

 

Podmínky představení a další informace poskytnou pracovníci naší produkce na mailu produkce@semtamfor.cz

image

Informace

Autor
Luděk Horký
Hrají
Aneta a další
Kuba a další
Míša a další
Tomáš a další
Technika
Jan Julínek
Jarek Durďák
Režie
Úprava
Jan Julínek
Miroslav Ondra

Fotografie z představení

Videa z představení

Diskuze / Recenze
14.03.2013 17:24
Mgr. Ludmila Jandíková - ZŠ Slavičín
Reagovat
Divadlo, které zaujalo - Nastala tma, světýlko se linulo jen z otevřeného notebooku na kraji jeviště. Robotický hlas spustil: „Postava Bivoj, odvaha 9, síla 9, inteligence 2, level 4.“ Přibližně takto vypadal úvod k jedné z postav divadelního představení „Pověsti pro štěstí“ Divadla SemTamFór.
Zdálo by se poněkud netradiční zpracování pověstí pohanské doby, ale propojení současnosti a toho, co „Bejvávalo“, bylo skutečně zajímavé. Zejména humorné zpracování, proložení děje písněmi, komunikací s diváky, při níž mohli „napovídat“ či rozhodovat o dalším ději. To vše děti vtáhlo do reálného děje. Připomněly si Čecha,
Kroka, Libuši, Přemysla, Horymíra a další postavy našich dějin.

Tím, že žáci tyto pověsti už znají, se jim takto zdařilé zpracování určitě vrylo do paměti. Nezapomenutelné bylo například herecké ztvárnění Libušiných vizionářských stavů, jež žáci o přestávkách napodobují ještě dnes.

Věřím, že i díky tomuto představení si budou žáci zmíněné postavy našich nejstarších dob pamatovat ještě dlouho, a budou na ně rádi vzpomínat.